|
|
УРОК 24 Тема. Узагальнення знань з теми “Небесні тіла”. Мета: • Визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Небесні тіла”.
Обладнання й матеріали: • завдання для тематичної атестації..
Тип уроку : урок контролю знань. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні ми з вами повинні підвести підсумок під вивченням теми “Небесні тіла”, а саме виконати різнорівневу письмову роботу, яка є тематичною атестацією з вивченої теми.
ІІІ. Різнорівнева письмова робота 1. Інструктаж стосовно завдань різнорівневої письмової роботи. 2. Виконання різнорівневої письмової роботи. Завдання (для двох варіантів)
І варіант І рівень 1. До складу Сонячної системи не входить: а) Юпітер; б) Сонце; в) Полярна зірка. 0,5 б. 2. Астрономічними приладами є: а) телескоп; б) терези; в) спідометр. 0,5 б. 3. Ми завжди бачимо тільки один бік Місяця тому, що: а) він розташований на дуже великій відстані від Землі; б)Місяць не рухається; в) він розташований досить близько до Землі; г) період обертання Місяця навколо осі збігається з осьовим оберненням Землі. 0,5 б. 4. Із запропонованих тверджень виберіть вірні: а) червоний колір обумовлений найменшою температурою зірки; б) метеор не згоряє у атмосфері Землі і падає на землю; в) Плутон – найбільш віддалений від Сонця; г) 22 грудня день зимового сонцестояння - найкоротший день у році; д) найбільшою за розмірами у Сонячній системі є планета Галлея; є) Венера – червона планета. 1,5 б. ІІ рівень 5. Допишіть речення: Уявну лінію, навколо якої рухається планета Земля називають _________________________ . 0,75 б. 6. Допишіть речення: Метеорит це __________________________________________________________________. 1,0 б. 7. Встановіть співвідношення між колонками: 1. Ю. Гагарін а) 1997 рік; 2. Л. Каденюк б) 1961 рік; 3. Перший штучний супутник Землі в) 1957 рік; 0,75 б.
ІІІ рівень 8. Із запропонованого переліку виберіть зайве: Велика Ведмедиця, Сонце, Мала Ведмедиця, Кассіопея, Андромеда. Чому саме це слово є зайвим? 1,25 б. 9. Порівняй, що більше: а) Чумацький шлях чи б)Полярна зірка; в) Меркурій чи г) Юпітер. 1,0 б. 10. Чим відрізняються поняття: а) небесне тіло та природне тіло; б) літнє сонцестояння та зимове сонцестояння. 1,5 б. ІV рівень 11. Якщо випустити з гармати снаряд зі швидкістю 5 км/с, то він: а) стане супутником Землі; б) впаде на Землю; в) стане супутником Сонця. Чому ви обрали саме цю відповідь? 1,25 б.
12. Уявіть, що мандрівник, подорожуючи вночі Австралією, заблукав. За допомогою зірок якого сузір'я він зможе зорієнтуватися на міс¬цевості і як саме? 1,5 б
ІІ варіант І рівень 1. У сучасній астрономії на зоряному небі нараховують сузір’я у кількості: а) 64; б) 88; в) 128. 0,5 б. 2. Найближча до нас зірка: а) Сонце; б) Проксима; в) Полярна зірка. 0,5 б. 3. Обертання Землі навколо своєї осі призводить до: а) зміни дня і ночі; б) зміни пір року; в) зміни швидкості обертання Землі; г) зміни освітленості протягом року. 0,5 б. 4. Із запропонованих тверджень виберіть вірні: а) голубий колір обумовлений найменшою температурою зірки; б) метеор називають хвостатою зіркою; в) Місяць завжди повернений до Землі одним боком; г) у 1997 році був запущений перший штучний супутник Землі; д) першою людиною у космосі був Ю.О. Гагарін; є) зорі – розжарені і газоподібні. 1,5 б. ІІ рівень 5. Допишіть речення: Точки на земній поверхні через які проходить земна вісь називають ____________________ . 0,75 б. 6. Допишіть речення: Астероїд це __________________________________________________________________. 1,0 б. 7. Встановіть співвідношення між колонками: 1. Галактика г) Нептун; 2. Сузір’я б) Туманність Андромеди; 3. Планета в) Мала Ведмедиця; 0,75 б.
ІІІ рівень 8. Із запропонованого переліку виберіть зайве: Юпітер, Сатурн, Марс, Галлея, Венера.. Чому саме це слово є зайвим? 1,25 б. 9. Порівняй, що більше: а) Сонячна система чи б)Полярна зірка; в) Меркурій чи г) Галлея. 1,0 б. 10. Чим відрізняються поняття: а) затемнення сонячне та затемнення місячне; б) галактика та сузір’я 1,5 б. ІV рівень 11. Якщо випустити з гармати снаряд зі швидкістю 9 км/с, то він: а) стане супутником Землі; б) впаде на Землю; в) стане супутником Сонця. Чому ви обрали саме цю відповідь? 1,25 б.
12. Чому поверхня Меркурія на відміну від поверхні Землі вкрита величезною кількістю кратерів? 1,5 б
ІV. Домашнє завдання. • Повторити § 20.
Список використаної літератури.
Т.Г Гільберг, Л. мирна, В. Проценко. завдання для перевірки навчальних досягнень учнів з курсу "Природознавство" 5 клас. - тернопіль: ФОП Кошлатий Є.А., 2005. - 72 с.
Уважаемый
посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный
пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться
либо зайти на сайт под своим именем.
|
Просмотров: 8530 автор: admin
13 марта 2009 Комментарии (0)
|
| землі , рівень , зірка , речення , стане , виберіть , ldquoнебесні , супутником , зміни , сонце , ndash , сонцестояння , юпітер , сонця , тілаrdquo , ведмедиця , навколо , знань , називають , 7встановіть |
|
|